22 Ağustos 2015 Cumartesi

When Marnie Was There

When Marnie Was There, geçen yıl yayınlanmış bir Studio Ghibli yapımı. Bense henüz izleyebildim ve çok beğendiğim için buraya koştum, sizler de izleyin diye.


Kısaca konusundan bahsedeyim. Anna, annesi ve babası o çok küçükken hayatını yitirmiş bu yüzden bir aile tarafından evlat edinilmiş, 12 yaşında, astım hastası bir kızdır. Kendisini onu evlat edinen aileye çok yakın hissetmemesinden dolayı sorunlar yaşamaktadır. Annesi, astımına iyi geleceğini düşünerek onu kırsalda yaşayan akrabalarının yanına, tatile yollar ve takdir edersiniz ki macera da burada başlar. 
Kasabadaki bataklığın karşı kıyısında bulunan perili köşk vari ev, geldiği günden beri Anna'yı cezbetmektedir. Bir gün karşıya geçer ve orada Marnie isimli, daha önce rüyalarında gördüğü kızla tanışır. Kapanış şarkısını Priscilla Ahn söylüyor, gerçekten çok güzel bir şarkı:
                                    

Çok etkilendiğim bir film oldu kısaca. Bunaldıysanız, kafa dinlemek istiyorsanız sadeliği, akıcılığı, dinlendiriciliği ile sizi tatmin edecek bir film olacaktır. Geciktirmeden izleyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder